Arakan’daki Zulme Dur Diyelim

Birkaç yıldan bu yana çıkarılan sun’î bahanelerle, Myanmar’ın Arakan eyaletinde yaşayan Müslüman kardeşlerimize karşı tarihte benzeri görülmemiş zulümlerin son günlerde akıl almaz vahşette uygulanıyor olması, hepimizi çok derinden üzmektedir. Müslüman kardeşlerimize reva görülen bu zulmü gördükçe ne uyku uyuyabiliyor ne de yaşadığımız hayattan bir neşe duyabiliyoruz.

Arakan’da yapılanlar bir örnektir; eğer İslam düşmanlarının eline fırsat geçerse diğer bütün Müslümanlar için de bu soykırımların gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. Bu zulüm karşısında Türkiye dışındaki Müslüman ülkelerin devlet adamlarından ses çıkmıyor, rahatlarını bozmuyorlar, keyiflerine devam ediyorlar. Bütün sivil toplum kuruluşlarının bu çağdaş Fir’avnî zulme karşı harekete geçmeleri, cihada katılmaları ve ellerinden geleni yapmaları gerekir. Birleşmiş Milletler dahi sadece Yahudi ve Hıristiyanların haklarını koruyan bir kuruluş olmakla kalmamalı, bir kere de görevini mazlum Müslümanlar için ifa etmelidir. Bu minvalde Birleşmiş Milletleri de göreve çağırıyoruz.

Şunu belirtmeliyiz ki bu olaylar, Arakan’da İslam’ın gelecekte kökleşeceğinin ve çok güçlü bir dirilişin gerçekleşeceğinin habercisidir. Şehit olan Ammar b. Yasirler bu topraklarda İslam’ın çok güçlü bir şekilde yeşereceğinin belgeleridir. Allah, dinini mutlaka yükseltecektir. Akan kanlarla sulanan Arakan topraklarından, inşallah en kısa zamanda İslam fışkıracak ve tüm Myanmar’ı kuşatacaktır. Yüce Rabbim Arakan’daki şehitlerimize rahmet eylesin, orada zulüm altında inlemekten bile yoksun kılınan Müslüman kardeşlerimize, Nasîr, Zahîr ismiyle tecelli etsin, mazlumları kurtarsın. Allah İslam dünyasını şuurlandırarak yeniden canlandırsın.

Prof. Dr. Yunus Vehbi YAVUZ
KURAV Yönetim Kurulu Başkanı